Bėgimas yra puiki treniruotė, formuojanti visas sportuojančio asmens raumenų grupes, nes bėgant treniruojami ne tik sėdmenys ir klubai, kaip įprasta galvoti, tačiau ir pilvo presas, kaklas bei rankos. Tad derindami bėgiojimą su sveika mityba galite pasiekti itin gerų rezultatų. Tačiau net ir bėgiojant Jūsų tyko įvairiausios traumos, todėl rekomenduojame
išsiaiškinti, kas yra taisyklingas bėgimas, kokios jo taisyklės ir ką rekomenduojame daryti, norint išvengti traumų. Žmonėms atrodo, jog sugalvojus užsiimti bėgiojimu užtenka vieno – apsiauti sportbačius, užsivilkti sportinę aprangą ir bėgti į stadioną ar tiesiog laukan. Tačiau retas kuris susimąsto apie taisyklingą bėgimą bei jo svarbą. Ir vis tik, jei norite pasiekti aukštų rezultatų, o taip pat siekiate, kad bėgimas stiprintų sveikatą, Jūs privalote laikytis tam tikrų bėgimo taisyklių. Taisyklingas bėgimas, tai toks sportavimo būdas, kuris bėgančiajam teikia ir fizinį, ir psichologinį malonumą, nesukelia traumų ir leidžia pajusti laisvės pojūtį.
Apšilimas
Pirmoji klaida nusprendus pradėti bėgioti, tai per didelis energijos antplūdis ir veržlumas, dėl kurio neapskaičiuojamos ir asmens fizinės galimybės. Tad prieš bėgimą pirmiausia reikėtų apšilti ir išjudinti sąnarius, padaryti keletą pritūpimų, šlaunų raumenų tempimo pratimų. Tik gerai apšilę sumažinsite riziką patirti traumą. O ir bėgti lyg akis išdegus neverta. Pradžiai užtenka 15-20 minučių bėgimo ir tiek pat laiko, skirto jėgos pratimams. Vėliau laiką galite ilginti, tačiau ir tada neperlenkite lazdos.
Laikysena
Norint taisyklingai bėgioti, reikia atkreipti dėmesį ir į savo laikyseną. Bėgti turėtumėte tiesus, kiek pasviręs į priekį. Rankos sulenktos, bet neįtemptos. Pėdą statyti turėtumėte atsižvelgdami į tai kokius atstumus bėgate.
Taisyklingas bėgimas ir apavas -kuo tai susiję?
Avalynė – svarbiausias bėgiko atributas, todėl rekomenduojame rinktis tik kokybiškus bei patikimus sportinius batelius su amortizuojančiomis pagalvėlėmis. Sportinė avalynė yra skirstoma pagal tai, kokia kelio danga bėgiosite. Tad, jei ketinate bėgioti kieta danga, pavyzdžiui asfaltu, (kas iš tiesų yra nerekomenduojama) Jums būtina įsigyti sportinius batelius su storu padu. Svarbu paminėti ir tai, kad kiekvieniems sportiniams batams yra skirtas tam tikras kilometrų kiekis, tad jei viršijate jį ir matote, jog padas gerokai susidėvėjęs, geriau įsigykite naujus.
Drabužiai
Renkantis aprangą, reikia atsižvelgti į sezonų pokyčius – žiemą turi būti nešalta, vasarą – nekaršta, tad aprangą reikia derinti prie to. Be to, drabužiai skirti bėgiojimui, turėtų nevaržyti judesių ir leisti Jums jaustis laisvai bei patogiai. Jei bėgiojate šaltu oru, geriau vilkitės kelis plonesnius drabužius nei vieną storą, arba dar geriau rinkitės termo drabužius.
Taigi papasakojome, kas yra taisyklingas bėgimas ir kokių veiksmų imtis, norint bėgioti sveikai bei pasiekti optimaliausių rezultatų.
Judėkime į priekį kartu!
Pes Planus