Pajutote, kad po treniruotės skauda čiurną, jaučiate, jog skausminga ir nemalonu vaikščioti, o prisilietus prie patinusios vietos sunku kentėti? Tikėtina, jog sporto metu pasitempėte čiurnos raiščius, o tai itin nemaloni trauma dažnai pasitaikanti tarp sportininkų ir mėgėjų. Svarbu pastebėti, jog ne tik sportininkai gali pasitempti čiurnos raiščius. Neapšilote prieš treniruotę? Bėgote į autobusą ir suklupote? Apsiavėte nepatogius aukštakulnius ir nikstelėjote koją? Visais šiais atvejais galėjote patempti čiurnos raiščius. Kaip matote pasitempti kojos raiščius visai nesudėtinga. Deja, tai labai nemalonu, o gydymas ilgas.
Patemptų pėdos raiščių simptomai:
- ūmus, sunkiai tveriamas skausmas;
- kraujosruvos čiurnos srityje;
- stiprus čiurnos tinimas;
Jei pajutote visus šiuos simptomus, rekomenduojame nieko nelaukti ir kreiptis į gydytoją ortopedą. Specialistas išklausys, kaip susižalojote ir atliks būtinus tyrimus, jei iškart nebus aišku, jog raiščiai patempti ar nutraukti.
Patemptų raiščių gydymas
Pacientui kreipiantis į gydytoją dėl skaudamos čiurnos, pirmasis specialisto uždavinys – ortopedinį įtvarą. Sutvirtinta koja laikoma apie dvi-tris savaites, nes raiščiai gyja gana ilgai. Kai kuriais atvejais pažeisti čiurnos raiščiai gydomi chirurginiu būdu.
Norite išvengti čiurnos skausmo ir tokio pobūdžio traumų?
- prieš kiekvieną treniruotę būtinai atlikite apšilimo pratimus (jei neatliksite, nesistebėkite, kodėl jums skauda čiurną arba kūno raumenis);
- traumos atveju, nešiokite įtvarą paskirtą laiką: per anksti nusiėmus įtvarą ar gipsą, raiščiai gali iki galo nesugyti, to pasekmė – nuolatinis skausmas ir besikartojančios traumos.
Taigi, pajutę čiurnos skausmus, nieko nelaukite ir kreipkitės į gydytoją ortopedą, bei klausykite visų jo nurodymų, tam, kad ateityje netektų kankintis dėl sužalojimo komplikacijų, nes blogai sugijusi čiurna gali dar ilgai kankinti nemaloniais skausmais.