Kaip teipuoti čiurną?

Kaip teipuoti čiurną?

Čiurnos teipavimas – puikus sprendimas tiek sportininkams, tiek visiems, siekiantiems apsisaugoti nuo traumų, mažinti čiurnos skausmą ir tinimą.

Kas yra teipavimas?
Teipavimas yra tokia procedūra, kurios paskirtis – malšinti skausmą ir mažinti tinimą, gydyti sąnarių bei raumenų traumas. Teipavimas efektyviai gerina raumenų veiklą, judesių amplitudę, teigimai veikia kraujo apytaką ir raumenų tonusą, todėl savijauta akivaizdžiai pagerėja. Yra įrodyta, jog, pavyzdžiui, čiurnos teipavimas suteikia čiurnos jėgai balanso ir mažina smūgių poveikį.

Skiriamos dvi teipavimo rūšys: sportinis ir kineziterapinis. Pirmuoju atveju teipavimas padeda gydantis po traumų ir yra prevencinė priemonė, siekiant traumų nepatirti sportuojant. Kitos rūšies – kineziterapinis – teipavimas mažina skausmą ir raumenų įtampą, gerina kraujotaką, teigiamai veikia laikyseną, tolygiai paskirsto krūvį, tenkantį raumenims, sąnariams.

Priemonė, naudojama teipavimui, vadinama teipu. Pastarasis yra elastingas ir tvirtas. Svarbu pasirinkti iš aukštos kokybės medžiagų pagamintą teipą – toks leis odai kvėpuoti, bus atsparus vandeniui, puikiai laikysis ir atliks savo funkcijas.

Kada čiurną teipuoti?
Remiantis minėta teipavimo nauda, tampa aišku, kad čiurnos teipavimui indikacijos yra kelios, pavyzdžiui: čiurnos apsauga po traumos, čiurnos apsauga, siekiant išvengti traumos, skausmo ir tinimo mažinimas, komforto sportuojant didinimas.

Kaip teipuoti čiurną ir ar daryti tą patiems?
Teipuojant lipnia juosta privalu remtis specialiomis technikomis, tik tada teipavimas bus naudingas ir atliks jam priskirtas funkcijas. Kadangi teipuojant svarbiausia judinamojo aparato dalį apsaugoti nuo pakartotinos traumos, todėl teipuojami tiek raiščiai, tiek raumenys, sausgyslės, sąnariai. Jei dar tik mokotės teipuoti, naudinga reikiamas čiurnos vietas pasižymėti (pavyzdžiui, juodu flomasteriu), tada bus aiškiau matyti, per kur turi eiti teipavimo juosta.
Teipuojant pėda laikoma 90 laipsnių kampu.
Vienas iš pavyzdžių, kaip teipuoti čiurną: Pirmiausia atkerpamos dvi juostelės: viena – apie 30 cm, kita – kiek ilgesnė (nuapvalinami jų galai). Trumpesnė juostelė apjuos čiurnos viršų – ji dedama virš kulno, juosiama į priekį ir čia sukryžiuojama. Juostelės galai eina po pėda. Ilgesnė juostelė dedamas pėdos apačioje maždaug per centrą, ji juosiam į viršų, juostelės dalys susikryžiuoja pėdos viršuje ten, kur susikryžiavo trumpesnioji juostelė, ir apglėbia blauzdą. Tai tik vienas iš čiurnos teipavimo pavyzdžių. Jų yra daug ir kiekvieno paskirtis kita. Todėl labai svarbu apsilankyti pas kineziterapeutą, kuris, žinodamas konkrečią paciento problemą, rekomenduos geriausią teipavimo principą. Tik teisingai parinkta teipavimo technika duos geriausių rezultatų.

Patiems teipuoti čiurną ar bet kurią kitą kūno vietą yra sudėtinga, kadangi privalu žinoti įvairias teipavimo technikas. Bet gydytojui parodžius ir pamokius, kaip teipuoti čiurną, pacientas gali sėkmingai teipavimą praktikuoti pats.

Įdomu
Jei Jums reikalingas kineziologinis teipavimas, tai pastebėsite, kad teipai yra skirtingų spalvų: žali, juodi, rožiniai, kūno spalvos, žydri. Įdomu tai, kad spalvos neatsitiktinės – jos parinktos remiantis spalvų terapija, todėl gydytojas parinks konkrečiam pacientui tinkamiausią spalvą.

Вопросы и Ответы

Нет вопросов


Ваш вопрос успешно отправлен нашей команде. Спасибо за вопрос!

Ask a question

Контактные данные (номер телефона и адрес электронной почты) на сайте не публикуются. Они используются менеджером для отправки ответа запрашивающей стороне.