Čiurnos operacija

Čiurnos operacija

Jei iš savo gydytojo išgirdote, kad Jums reikalinga čiurnos operacija, greičiausiai pirma nusigandote. Bet nerimauti nereikėtų, nes šiuolaikiniai inovatyvūs metodai, pažangi technika lemia, kad čiurnos operacijos paprastai yra sėkmingos ir pacientai jau netrukus gali grįžti į normalų gyvenimą bei mėgautis mėgiamomis veiklomis. Čiurnos sąnario operacija ir

čiurnos raiščių operacija – dvi bene dažniausiai pasitaikančios čiurnos operacijos. Trumpai aptarkime, kas laukia paciento ir kaip savimi rūpintis pooperaciniu periodu.

Itin dažna čiurnos operacija – sąnario
Prie dažniausių čiurnos operacijų reikia priskirti čiurnos sąnario operaciją. Pastarajai indikacijos paprastai atsiranda po traumos, esant sąnario uždegimui, pažeistai kremzlei ar kitiems čiurnos sąnario defektams. Didelė dalis šių operacijų atliekamos taikant pažangų ir minimalios invazijos reikalaujantį metodą – artroskopiją.

Artroskopinė čiurnos operacija nuo įprastos chirurginės skiriasi tuo, kad artroskopinei nereikia daryti didelio pjūvio – pakanka kelių vos iki centimetro ilgio siekiančių pjūvių instrumentams įvesti. Artroskopas – vienas svarbiausių šios operacijos įrankių – yra nedidelis (palyginti galime su pieštuku – maždaug tokio dydžio) prietaisas, turintis vaizdo kamerą. Artroskopinė čiurnos operacija, palyginti su įprastine chirurgine intervencija, turi kur kas mažesnius pjūvius, todėl po operacijos randai lieka vos pastebimi ir kur kas mažesni. Tokia operacija suteikia galimybę daug nuodugniau ištirti sąnarį. Negana to, sveikimo laikotarpis po artroskopinės operacijos yra trumpesnis. Ir dar vienas esminių pranašumų – paprastai jau kitą dieną po operacijos pacientas gali keliauti namo, o tai itin svarbu tiems, kurie stokoja laiko ir nenori jo daug prarasti „svečiuodamiesi“ gydymo įstaigoje.

Po čiurnos sąnario operacijos
Nors artroskopu atliekama čiurnos operacija nesudėtinga ir ligonis kur kas greičiau sveiksta, visgi sąnarį būtina pasaugoti: maždaug porą savaičių atlikti šaldymo procedūras, perrišti žaizdą taip dažnai, kaip nurodys gydytojas, apie porą mėnesių riboti fizinį krūvį, skirti dėmesio reabilitacijai.
Pooperaciniu periodu labai naudingas bus čiurnos įtvaras – ne tik saugos operuotą sąnarį, bet ir pacientui suteiks komforto bei patogumo judant.

Čiurnos raiščių operacija
Esant čiurnos raiščių traumoms paprastai skiriamas konservatyvus gydymas: skausmą malšinantys medikamentai, poilsio režimas ir pan. Bet esant rimtesnei traumai prireikia ir chirurginio įsikišimo. Čiurnos raiščių operacija – jos metu atkuriama vieno ar kelių pažeistų raiščių struktūra.

Po čiurnos raiščių operacijos
Po čiurnos raiščių operacijos rekomenduojama pėdos neminti apie porą savaičių, labai riboti apkrovas, patikimai imobilizuoti čiurną, maždaug trims mėnesiams apriboti sportinę veiklą.
Reabilitacijos laikotarpiu svarbiausia yra efektyvus raiščių gijimas ir pėdos funkcijų atkūrimas, todėl svarbu saugoti čiurną, laikytis visų gydytojo nurodymų. Verta įsigyti čiurnos įtvarą, stabilizuosiantį čiurną. Įtvaras imobilizuos čiurną, sukurs kompresijos efektą, bus aktyvinama kraujotaka, pacientas jaus mažesnį skausmą, vargins kur kas mažesnis tinimas. Pooperaciniu periodu toks įtvaras suteiks daug komforto jo nešiotojui.

Вопросы и Ответы

Нет вопросов


Ваш вопрос успешно отправлен нашей команде. Спасибо за вопрос!

Ask a question

Контактные данные (номер телефона и адрес электронной почты) на сайте не публикуются. Они используются менеджером для отправки ответа запрашивающей стороне.