Nuospaudų gydymas

Nuospaudų gydymas

  Kaip gydyti atsiradusias nuospaudas? Atėjus šiltajam metų laikui ar kur nors viešumoje apnuoginus pėdas bei parodžius rankų delnus, kai kuriems žmonėms tenka ne juokais nurausti: neestetiškai atrodančios nuospaudos įkyriai krenta į akis ir sukelia nemalonų diskomforto jausmą. Dėl nepatogios avalynės, darbo metu patiriamos rankų ir įrankių sąveikos, organizmo viduje vykstančių rimtų sutrikimų ar dėl kitų veiksnių atsirandantys nutrynimai daugeliui įvairaus amžiaus žmonių sukelia išties nemalonius pojūčius, tad nuospaudų gydymas tampa viena aktualiausių temų.

Nuospaudos dažniau vargina moteris
Nuospaudos – suragėjusios, sustorėjusios odos sluoksnis, kurio ruoželis įauga į vidų. Prasidėjus tokiam procesui, tikroji žmogaus oda – derma – yra spaudžiama. Kadangi dermoje yra daug nervinių galūnėlių, tokią ragėjančios odos vietą ima stipriai skaudėti.

Pastebima, kad dėl nuospaudų susidarymo dažniau kenčia moterys. Besivadovaudamos posakiu „dėl grožio galima pakentėti“, dailiosios lyties atstovės labai dažnai savo kojas įspraudžia į siaurus, nepatogius batus, kurie kojoms sukelia spaudimą ir trintį. Po nuolatinio ilgalaikio ar tiesiog intensyvesnio nepatogios avalynės avėjimo, pradeda sparčiai formuotis nuospaudos.
Kaip rodo tendencijos, nuospaudų atsiradimas dažniausiai paūmėja pavasario ir rudens sezonais ir jos išryškėja ten, kur spaudžia batai, o kojų pirštai trinasi vienas į kitą.

Nors vyrų tarpe nuospaudų aptinkama rečiau, tačiau jiems taip pat kartais tenka skirti didelį dėmesį nelengvam nuospaudų gydymui. Stipriajai lyčiai odos storėjimo pėdose ar delnuose procesai prasideda tiek vaikščiojant su nepatogiais batais, tiek dirbant su tam tikrais įrankiais, pavyzdžiui sode rudenį grėbiant kritusius lapus.

Ragėjančiai odai įtakos turi ne tik avalynė
Kad ir kaip dažnai nuospaudas sukelia netinkama avalynė ar kita veikla, kai kuriose situacijose batai, įrankiai ir t.t. neturi jokios įtakos pėdų ir delnų odos pakitimams.
Priežasčių, kodėl atsirado nuospaudų, - ne viena. Tarkime, nuospaudos ant pado gali būti pilnapadystės ar kitos pėdos deformacijos požymiai.

Tiems, kuriems bent kartą teko susidurti su nuospaudomis, jų požymiai yra labai aiškūs ir greitai pastebimi. Kitiems, prieš tai nesusidūrusiems, apie sustorėjusios odos pakitimus pirmiausiai signalizuoja gelsvas odos atspalvis.

Veikiant trinčiai ir sutrikus organizmo veiklai, odos ląstelėse gaminamas keratinas. Kaip žinia, jis yra geltonas ir dėl padidėjusio keratino kiekio, nuospaudos įgauna gelsvą spalvą. Pastebėjus pirmuosius nuospaudų simptomus, būtinas atsakingas nuospaudų gydymas.

Nuospaudų gydymas ir profilaktika
Jei atsiradusios nuospaudos nėra itin didelės bei skausmingos jas galima gydyti ir namų sąlygomis. Tačiau, susidūrus su rimtesnėmis ir kur kas didesnėmis nuospaudomis būtina specialisto konsultacija.

Žinoma, anksčiau nebuvo tokių priemonių, kokias turime anksčiau, tad senovėje nuospaudų gydymui buvo plačiai naudojami vyšnių ar pušų sakai.
Viskam tobulėjant, šiandien modernėja ir nuospaudų gydymas. Profesionalūs gydytojai pataria naudoti specialius tirpalus, pleistrus, stiprinti organizmą vitaminais. Nuospaudų gydymas galimas ir taikant tam tikrą alternatyvą – atitinkamus įdėklus, padukus, vidpadžius. Apsilankius pas ortopedus, vizito metu jie apžiūrės paciento pėdas ir rekomenduos tokius VIDPADŽIUS, kurie sumažins trintį ir neleis formuotis nuospaudoms.

Norėdami išvengti nuospaudų, prioritetą teikite kojos formas ir dydį atitinkančiai avalynei.
Taigi, tinkamai pasirinkti batai, sąmoningai įvertintas veiklos pobūdis ir tam tikros priemonės, užtikrinančios nuospaudų atsiradimo prevenciją, gali suteikti galimybę mėgautis sveikomis, neskaudamomis kojomis ar delnais.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.