Nugaros skausmas, pereinantis į koją

Nugaros skausmas, pereinantis į koją

Dažniausių nugaros skausmų sąrašo viršuje yra degeneracinė stuburo liga. Kalbant paprastai, degeneracija yra susidėvėjimas. O pastarąjį suponuoti gali amžius, didelis stuburui tenkantis krūvis, taip pat ir netaisyklinga laikysena. 

Į gydytoją privalu kreiptis, kai ima varginti nuolatiniai ar periodiškai pasikartojantys nugaros skausmai. Negydoma degeneracinė stuburo liga progresuoja ir atsiranda rimtų sveikatos problemų. Laiku parinktas teisingas gydymas gerokai paveiks gydymo efektyvumą ir trukmę.
Vienas iš dažnesnių pacientų nusiskundimų – į koją ar abi kojas plintantis  skausmas. Kokios ligos gali sąlygoti šį simptomą?

Užspaustas stuburo nervas

Visas stuburas, kaip žinome, yra sudarytas iš slankstelių, tarpusavyje sujungtų sąnariais ir tarpslanksteliniais diskais. Netaisyklinga laikysena, per didelės stuburui tenkančios apkrovos inspiruoja kremzlinio audinio bei tarpslankstelinių diskų dėvėjimąsi. Bėgant laikui jie ima trūkinėji ir pradeda veržtis į išorę arba į stuburo kanalą, suponuodami nugaros skausmus. Nugaros skausmas, plintantis į sėdmenis, šlaunį, blauzdą ar net pėdą dažniausiai yra dėl spaudžiamo nervo.

Esant užspaustam nervui pacientui skiriama skausmą malšinančių vaistų. Visgi pastarieji gali numalšinti simptomus, bet spaudžiamo nervo neišlaisvina, tad ilgainiui nervas ima nebeatlikti savo funkcijų. To pasekmė – atsiranda nauji simptomai:kojų pirštų tirpimas, blauzdos raumenų silpimas.

Spaudžiamas stuburo nervas gali pridaryti ir dar daugiau problemų. Pavyzdžiui, jei jis užspaus šlapimo pūslę, tai lems šlapimo nelaikymo vystymąsi. Jei spaudžiamas nervas užspaus lytinius organus, pacientui vystysis lytinė negalia. Išeitis – chirurginis gydymas.

Lėtinis nugaros skausmas

Į kojas gali plisti lėtinis nugaros skausmas. Tai toks skausmas, kuris tęsiasi ilgiau kaip tris mėnesius, jis yra gana stiprus, bukas arba deginantis. Lėtinis nugaros skausmas juntamas vienoje nugaros dalyje ir dažnai plinta į kojas. Taip pat kojose gali būti juntamas sunkumas, galūnės gali tirpti, jaučiamas diskomfortas atliekant įprastas dienos veiklas.

Lėtinį nugaros skausmą gali sąlygoti praeityje patirtos traumos, artritas, degeneraciniai stuburo audinių pokyčiai, pakitusi laikysena, įtampa, depresija ir kiti veiksniai: neurotiniai, emociniai ir kt.
Jei diagnozuojamas lėtinis nugaros skausmas, jis yra stebimas, pritaikomas gydymas. Tikslinga įsigyti specialų JUOSMENS ĮTVARĄ.

Stuburo tarpslankstelinio disko išvarža

Tai dar viena liga, dėl kurios juntamas nugaros skausmas, neretai plintantis į kojas. Šios ligos atveju nugaros skausmas gali būti silpnokas, vidutinio stiprumo ir net labai stiprus. Jei vargina stiprūs jausmai, tai jie juntami tiek judant, tiek ramybės būsenoje. Tiesa, judėjimas juos dar labiau sustiprina, suintensyvėjimą gali sukelti ir, pavyzdžiui, nusičiaudėjimas, kosėjimas ir pan.
Esant tarpslankstelinio disko išvaržai skausmas dažniausiai lokalizuojasi ties juosmeniu, plinta į abi kojas arba į vieną.

Tarpslankstelinio disko išvaržos atveju dažniau skausmas bei diskomfortas juntamas vienoje pusėje: vienoje nugaros, sėdmenų pusėje, vienoje kojoje. Skausmas dažnai apibūdinamas kaip deginantis, labai stiprus.

Stuburo kanalo stenozė

Esant stuburo kanalo stenozei skausmą nugaroje, kojose sukelia stovėjimas, ėjimas. Juosmens srityje diskomfortas sumažėja ar kuriam laikui praeina atsisėdus. Skausmas gali būti nevienodas: nuo silpno iki net labai stipraus. Nugaros skausmas, tirpimas sergant šia liga plinta iš juosmeninės dalies į kojas.

Spondiliozė

Stuburo tarpslankstelinius sąnarius pažeidžianti liga yra vadinama spondilioze. Sergant ja stuburo slanksteliuose atsiranda nedidelių (maždaug spyglio formos) kaulinių išaugų, užspaudžiančių nugaros nervų šakneles. Sergant šia liga nugaros skausmas plinta į dubenį, vieną arba abi kojas.

Jauniems žmonėms ligą gali sąlygoti itin didelis fizinis krūvis, dažnai patiriamos nugaros traumos, o pagyvenusių žmonių tarpe ši liga dažniausiai išsivysto dėl ydingos laikysenos.
Malšinti spondiliozės sukeltus skausmus padeda akupunktūra, masažai, specialūs gydomieji pratimai, taip pat medikamentai. Vaistus turi paskirti gydytojas, atsižvelgdamas į paciento amžių, gretutines ligas, spondiliozės stadiją, simptomus.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.