Dar negirdėjusiems ir nežinantiems, kas yra Hallux valgus, trumpai atsakome – taip vadinamas deformuotas pėdos kauliukas, nykščio sąnarys. Iškrypęs kauliukas neretai kelia skausmą, maudimą ar kitokį diskomfortą, oda toje vietoje gali parausti ar susidaryti pūslės, taip pat natūralu, jog tokia sąnario deformacija riboja ir avalynės pasirinkimą – turint šią problemą būtina avėti specialisto parinktą ortopedinę avalynę ir vidpadžius, padėsiančius problemai regresuoti ir sumažinti skausmus.
Hallux valgus po operacijos: ką reikia žinoti?
Jei pėdos kauliukas nėra stipriai deformuotas, taikomos kineziterapinės pėdų mankštos KINEZITERAPINĖS PĖDŲ MANKŠTOS ir gydymo priemonės tokios kaip, specialūs tarpupirščiai, nykščio apsaugos ar KITOS ORTOPEDINĖS PRIEMONĖS taip pat svarbu avėti ortopedinę avalynę, kuri būtų pritaikyta šiai problemai. Tačiau konservatyvūs gydymo metodai yra taikomi pacientams pajutusiems pirminius problemos simptomus ir leidžia užkirsti kelią deformacijų progresavimui, kitu atveju, jei Hallux valgus deformacija yra didelė bei jaučiamas nuolatinis skausmas, dažnu atveju yra skiriamas operacinis gydymas.
Siekiant išgydyti šią problemą operacija yra pirmasis etapas, o Hallux valgus pooperacinis gydymas – antras. Pastarasis ne mažiau reikšmingas, todėl svarbu žinoti, jog po operacijos 3–6 savaites bus reikalingas įtvaras. Ši priemonė Jūsų neribos ir lovos režimas nebus reikalingas: galima vairuoti automobilį, vaikščioti ar atlikti lengvus namų ruošos darbus ir kitas daug fizinių jėgų nereikalaujančias veiklas. Jei reabilitacijos procesas yra sklandus, įprastomis ir sunkesnėmis fizinėmis veiklomis užsiimti galima nuo operacijos dienos praėjus maždaug 8–12 savaičių.
Po operacijos daugelis pacientų jau kitą dieną gali keliauti namo, tačiau pėda pirmosiomis savaitėmis būna sutvarstyta. Praėjus maždaug 10 dienų galima pradėti reabilitacines mankštas, kurios yra atliekamos su kineziterapeuto pagalba