Deginantis skausmas nugaros viršuje

Deginantis skausmas nugaros viršuje

Bet koks skausmas sukelia daugiau ar mažiau diskomforto. Bet tikriausiai daugelis žinome, koks nemalonus ir įkyrus gali būti nugaros skausmas, ribojantis daug veiklų, neigiamai veikiantis gyvenimo kokybę. Nugaros skausmai yra vieni dažniausiai pasitaikančių, teigiama, jog kone 90 procentų suaugusiųjų bent kartą yra jautę stiprų nugaros skausmą. O jis gali būti įvairus. Pakalbėkime apie deginantį skausmą viršutinėje nugaros dalyje. Dėl ko jis kyla ir kaip padėti?


Nugaros skausmas: koks jis gali būti?

Kaip ir bet kuris kitas skausmas, taip ir nugaros gali būti ūmus arba lėtinis. Ūmus paprastai trunka iki trijų mėnesių ir yra apibūdinamas kaip bukas ar aštrus. Dažniausiai šis skausmas yra lokalus ir juntamas apatinėje nugaros dalyje. Jis nebūtinai bus nuolatinis – galipraeiti ir vėl pasikartoti.
Lėtinis nugaros skausmas trunka ilgiau kaip tris mėnesius, jis gali būti bukas, gilus. Neretai apibūdinamas kaip deginantis skausmas. Lėtinis nugaros skausmas gali lokalizuotis viršutinėje, apatinėje, vidutinėje nugaros dalyje arba plisti, pavyzdžiui, į kojas.

Kodėl skauda nugarą?

Nugaros skausmai paprastai yra siejami su stuburo pažeidimais. Bet esti ir kitų priežasčių, pavyzdžiui: nugaros skausmas gali tapti vidaus organų ligų (žarnyno, kasos, kvėpavimo takų ir kt.) simptomu. Taip pat nugaros skausmo atsiradimą paskatinti gali ir tokie veiksniai kaip fizinis krūvis, judėjimas, stresas, baimė, nerimas ir pan. Su psichologiniais, emociniais aspektais dažnai susijęs skausmas viršutinėje nugaros dalyje.

Deginantis skausmas nugaros viršuje: kada kreiptis į gydytoją ir kaip sau padėti?

Jei juntamas deginantis skausmas nugaros viršuje, verta pasirodyti gydytojui. Kuo mažiau užsiimkite savigyda patys, nes problemą, kurios priežastis neidentifikuota, galite tik paaštrinti. Kreiptis į gydytoją būtina, jei deginantis skausmas nugaros viršuje juntamas ilgiau kaip savaitę, taip pat jei atsiranda kitų simptomų.

Laukdami vizito pas specialistą saugokite savo nugarą, venkite fizinio krūvio, nekelkite sunkių daiktų, apribokite daug nugaros judesių reikalaujančias veiklas. Jei skausmas labai stiprus ir varginantis, vartokite skausmą malšinančių vaistų. Geriausia, jei dėl jų pasikonsultuosite su vaistininku.
Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento skundus ir atlikęs tikslinius tyrimus, identifikuos deginančio skausmo viršutinėje nugaros dalyje priežastį ir paskirs tinkamiausią gydymą.
Verta pagalvoti apie ĮTVARĄ NUGARAI kuris stabilizuos nugarą, padės malšinti skausmą ar kitokį diskomfortą. Negana to, įtvaras, pagamintas iš kokybiškų medžiagų, bus patogus, lengvas, minkštas ir nekels jokių nepatogumų.

Kaip išvengti nugaros skausmų pasikartojimo?

Norint, kad deginantis skausmas nugaros viršuje ar bet koks kitas nugaros skausmas Jus aplenktų, svarbu nuolat mankštintis ir taip stiprinti nugaros raumenis. Nugaros raumenims labai naudingas plaukimas, vaikščiojimas, specialūs gydytojo parodyti pratimai.

Atsižvelgdami į darbo aplinkybes, pavyzdžiui, jei dirbate sėdimą darbą, keiskite kūno padėtį, pajudėkite.

Svarbu ir miego kokybė – patogus čiužinys. Taip pat, kiek įmanoma, venkite streso

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.