- Naugarduko g. 98, Vilnius
- I-V 8 - 19, VI 10 - 14
Individualūs vidpadžiai diabetinei pėdai
Žmonės, kurie serga cukriniu diabetu, ypatingą dėmesį turėtų skirti savo pėdoms. Dėl tokių lėtinių diabeto komplikacijų kaip neuropatija (nervų pažeidimas) ar angiopatija (kraujagyslių pažeidimas) sutrinka kraujotaka bei sumažėja pėdos jautrumas. Dėl to prarandamas gebėjimas jausti skausmą, šaltį ar karštį. Toks skausmo nejautimas yra labai pavojingas, kadangi, praradus šį pojūtį, pėdas galima pažeisti ypač lengvai, to net nepastebėjus.
Cukriniu diabetu sergančių asmenų kraujagyslės paprastai susiaurėja, o tai daro neigiamą įtaką galūnių aprūpinimui krauju. Su tuo susidūrus, įvairios opos bei odos pažeidimai gyja itin lėtai. Kitas pavojus, tykantis diabetikų, yra dėl pėdų sustingimo atsirandančios deformacijos – plaktukiniai pirštai, „Hallux Valgus“ (pirmojo kauliuko iškrypimas) ir kt. Didelį diskomfortą bei skausmą sukeliančios nuospaudos bei opos atsiranda dėl pastovaus spaudimo, o rimtais atvejais tai gali pažeisti net ir kaulinę pėdos dalį.
Žaizdų ir nuospaudų atsiradimų profilaktikai bei gydymui labai svarbu specialiai sergantiems diabetu pagaminti ortopediniai vidpadžiai (padukai, įdėklai, padeliai). Tokie vidpadžiai gaminami iš kelių sluoksnių: pirmasis palaiko išilginį pėdos skliautą, maksimaliai paskirstydamas krūvį visai pėdai. Specialios gamybos technologijos pagalba išvengiama spaudimo į vieną vietą, tad palaikoma normali pėdos būklė.
Antrajam sluoksniui naudojama ypatingai minkšta medžiaga, sumažinanti pėdai tenkančią spaudimo jėgą, todėl rizika, kad kraujagyslės bus perspaustos, tampa kur kas mažesnė. Šis sluoksnis taip pat pasižymi žemu trinties koeficientu. Kitaip tariant, mūsų pėdos apsaugomos nuo nuospaudų bei pūslių susidarymo. Naudojant tokius ortopedinius vidpadžius, suteikiamas švelnus palaikymas: antrasis įdėklo sluoksnis prisitaiko prie pėdos formos bei padeda jam grįžti į pradinę padėtį, kai pėda atminama.
Trečiasis ir sidabro siūlo savyje turintis sluoksnis padengia ypatingai minkštą antrąjį, taip užtikrindamas ilgalaikį vidpadžio naudojimą. Pėdoms sukuriamas optimalus mikroklimatas, pėdos oda kvėpuoja. Medžiaga pasižymi antibakterinėmis bei antigrybelinėmis savybėmis.
Ypatinga ortopedinių vidpadžių gamybos technologija sumažina grėsmę atsirasti opoms, gerina pėdos funkciją. Su šiais įdėklais pėdos skliautai saugiai palaikomi anatomiškai teisingoje padėtyje, einant sumažinamas smūgis, tenkantis visam kūnui, tai apsaugo stuburą ir sąnarius, mažiau pavargsta kojos, todėl žmogus gali daugiau vaikščioti. Jau esant žaizdoms ar trofinėms opoms, vidpadžiai yra gaminami taip, kad nešiojant individualius, specialiai diabetinei kojai pagamintus vidpadžius, kūno svoris būtų paskirstomas ir pažeistos vietos būtų kuo mažiau spaudžiamos, o tai skatina žaizdų gijimą.
SVARBU! Kuo ankstesnėje cukrinio diabeto stadijoje atkreipiamas dėmesys į pėdos būklę ir jai reikalingą apsaugą, tuo didesnė galimybė išvengti opų, bei su jomis susijusių komplikacijų. Patariame nešioti specialius diabetinei pėdai pagamintus vidpadžius, kurių specialus padas palaikys ir apsaugos ligonių pėdą.
Judėkime į priekį kartu!
Pes Planus