Apie pėdos deformacijas

Apie pėdos deformacijas

Pes Planus, arba plokščia pėda, yra būklė, kai pėdos išilginis skliautas yra suplokštėjęs ir pilna pėda remiasi į pagrindą (atramą). Pasak pasaulinės medikų praktikos dauguma kūdikių gimsta su plokščia pėda, bet vėliau pėda įgauna natūralią formą, esant normaliam pėdos augimui bei išilginio skliauto formavimuisi. Nedidelei daliai žmonių išilginis skliautas taip ir neišsivysto, t.y. pasireiškia plokščiapėdystė.

Kitos priežastys, galinčios įtakoti plokščiapėdystės vystymąsi: sužalojimai, viršsvoris, prasta arba netinkama avalynė, mažas fizinis aktyvumas, specifinės ligos bei visa eilė kitų priežasčių.

Plokščiapėdiškumas dažniausiai būna neskausmingas ir be komplikacijų, tačiau anksčiau ar vėliau atsiranda skausmas pėdų, kulkšnių ir blauzdų srityse. Plokščiapėdžiams gali išsivystyti Achilo sausgyslės sutrumpėjimas arba atsirasti kulnakaulio, blauzdos ir kulno srities skausmai. Norint palengvinti diskomfortą rekomenduojama tempimo pratimai, ypač kulnakaulio mankštinimas bei individualių anatominę pėdos padėtį koreguojančių įdėklų į avalynę nešiojimas.

Rekomenduojami pratimai:

  1. Rankšluosčių Tempimo
    Atsisėskite ant grindų, kojos ištieskite priešais jus. Paimkite rankšluosti, susukite jį išilgai ir apvyniokite jį apie vieną pėdą. Laikydami už rankšluosčio galų, pamažu traukite jį į save. Turėtumėte jausti lengvą tempimą savo blauzdos srityse. Palaikykite įtempę 15 – 30 sekundžių. Pakartokite tą patį su savo kita koja.
  2. Blauzdos raumenų tempimas
    Atsistokite beveik per pėdos ilgį atstumu nuo sienos, atsiremkite abejomis rankomis į sieną krūtinės lygyje. Pastatykite vieną koją priešais kitą, įsitikinkite, kad priekyje esančios kojos kelis lenkiasi. Nepakeliant abiejų pėdų nuo grindų, linkite į prieky, kol pajausite švelnų tempimą Jūsų blauzdose. Stovėkite tokioje padėtyje nuo 15 iki 30 sekundžių, tada pakeiskite kojas vietomis. Tokius pratimus galima daryti kelis kartus per dieną.
  3. Rankšluosčio kėlimas nuo grindų
    Padėkite rankšluostį priešais kėdę ant grindų. Sėdėdami ant kėdės, padėkite abi savo kojas ant rankšluosčio. Viena pėdą prispaudę rankšluostį, kitos pėdos pirštais, stenkitės suimti rankšluostį ir jį pakelti nuo žemės. Pakartokite tą patį su kita koja. Jei šis pratimas tampa pernelyg lengvas, uždėkite ant rankšluosčio priekio nedidelę knygą ar svorį.


Judėkime į priekį kartu!
Pes Planus

No customer questions for the moment.


Your Question has been successfully sent our team. Thanks for question!

Ask a question

Contact details (phone number and e-mail) are not published on the website. They are used by the manager to send a response to the requester.