Stuburo skausmas

Stuburo skausmas

Stuburo skausmas, dažnai apibūdinamas kaip nugaros skausmas, yra labai nemalonus, apribojantis net pačias įprasčiausias kasdienes veiklas, o ką jau kalbėti apie pramogas, sportą ir pan. Sakoma, kad su stuburu juokauti ne valia, ir tai visiška tiesa. Todėl atsiradus nugaros skausmams delsti nereikėtų – kuo greičiau apsilankysite pas gydytoją, kuris identifikuos skausmo priežastį, tuo greičiau bus parinktas tikslingas gydymas ir gijimas bus spartesnis.

 Esant stuburo pažeidimams pacientas jaučia ne tik didesnį ar mažesnį skausmą, bet ir diskomfortą atliekant nugaros judesius, rytais varginantį stuburo sustingimą, skausmą strėnose ar net plintantį į šlaunis, blauzdas ir pėdas, galimas kojų silpnumas.

Kokios yra stuburo skausmo priežastys?
Stuburo skausmo priežasčių gali būti daug, pavyzdžiui:
• degeneracinio pobūdžio stuburo tarpslankstelinių diskų pokyčiai;
• tarpslankstelinių diskų išvaržos;
• stuburo slankstelių infekcija;
• stuburo sąnarių ligos, pavyzdžiui, osteochondrozė, psioriazinis spondilitas ir kt.;
• kitos ligos, tiksliau – pilvo organų, pavyzdžiui, kasos, inkstų, taip pat ginekologinės;
onkologiniai susirgimai, pavyzdžiui, metastazėms pasiekus stuburą;
stuburo iškrypimas;
netaisyklinga laikysena;
• netaisyklinga kojų, pėdų padėtis, kurią gali lemti dažnai avimi aukštakulniai bateliai, netinkama (pavyzdžiui, per maža) avalynė, skirtingas kojų ilgis ir kt.;
stuburo kanalo susiaurėjimas;
traumos ar osteoporozės sąlygotas stuburo slankstelio lūžis;
• įgimta stuburo patologija;
• tam tikri pokyčiai organizme, pavyzdžiui, nėštumas, menstruacijos ir pan.

Nors stuburo skausmą sąlygojančių priežasčių sąrašas gana solidus, bet visgi didžioji nugaros skausmų dalis lieka be identifikuotos priežasties.
Didesnę riziką susidurti su nugaros skausmais turi nutukę asmenys,taip pat tie, kurie gyvena pasyvų gyvenimo būdą, vengia sportuoti, judėti, dirba specifinį darbą, kur yra priversti sėdėti ar stovėti nepatogioje pozicijoje ilgą laiką. Ydingą laikyseną turintys asmenys taip pat patenka į rizikos grupę – dažniau skundžiasi nugaros skausmais.

Kokiai ligai būdingi simptomai?
Jei jaučiamas juosmens maudimas, tai tikėtina, jog bus diagnozuota nesudėtinga stuburo tarpslankstelinio disko išvarža dėl degeneracinių diskų pokyčių. Taip pat toks maudimas gali būti lemtas stuburo iškrypimo ar kitų stuburo problemų.

Jei vargina stiprus, veriantis kaklinės ir /ar juosmeninės stuburo dalies skausmas, ypač skausmingi yra judesiai, akivaizdžiai netaisyklinga laikysena, tikėtina, jog bus diagnozuota stuburo išvarža. Esant didelei išvaržai, skausmas gali plisti į koją, ranką – priklausomai nuo to, koks nervas bus pažeistas.

Didelė stuburo išvarža gali būti diagnozuota ir skundžiantis šlapimo bei išmatų nelaikymu, kojų silpnumu.
Jei stiprus stuburo skausmas kamuoja rytais ir naktimis, stuburas tarsis sutingsta, bet pasimankštinus sąstingis ir skausmas atlėgsta, gali būti diagnozuotos lėtinio pobūdžio uždegiminės stuburo sąnarių ligos.

Jei esate vyresnio amžiaus moteris ir Jus vargina maudimas nugaros, strėnų srityje, ypač sustiprėjantis vakarais bei naktį arba keliant sunkesnius daiktus, jei pastebite stuburo deformacijas, mažėjantį ūgį ir akį rėžiančią kuprelę, greičiausiai Jums bus diagnozuota osteoporozė, lydima stuburo slankstelių lūžimo.

Pajutę bet kokius nugaros skausmo simptomus, kreipkitės į gydytoją, kuris atliks rentgenologinius tyrimus ir nustatys skausmo priežastį. Greičiausiai bus atlikti ir papildomi tyrimai: šlapimo, kraujo, ginekologiniai, pilvo organų echoskopija ir kt.

Stuburo skausmo gydymas
Nugaros skausmo gydymas priklauso nuo to, kokia yra skausmo priežastis. Ūmaus pobūdžio skausmas, trunkantis ne daugiau kaip pusantro mėnesio, gydomas vaistais (atpalaiduojančiais raumenis, nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, analgetikais), taip pat rekomenduojama neprarasti aktyvumo, mankštintis. Naudinga lankyti masažo procedūras, vandens, šalčio ir pan.

Jei yra didelė stuburo išvarža, dėl kurios paralyžiuojami raumenys, vaistai skausmo nenumalšina bei atsiranda kitų simptomų, atliekama stuburo operacija.

Lėtinio pobūdžio nugaros skausmas gydomas stiprinant nugaros raumenis, taikant įvairias procedūras, subalansuojant poilsio ir darbo režimą ir kt. Jei reikia, skiriami uždegimo simptomus slopinantys vaistai.

Skaudančiam stuburui padėti gali ortopedinis juosmens įtvaras. Jei stuburo skausmus lemia gyvenimo būdo aspektai (pavyzdžiui, stovimas darbas, nepatogi sėdėjimo poza, nugarai tenkantis krūvis), tai puikus sprendimas bus specialūs ortopediniai vidpadžiai, paskirstantys pėdai tenkančias apkrovas – išvengiama per didelio kojoms ir stuburui tenkančio krūvio.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=WI1XpTY7mfE

 

 

No customer questions for the moment.


Your Question has been successfully sent our team. Thanks for question!

Ask a question

Contact details (phone number and e-mail) are not published on the website. They are used by the manager to send a response to the requester.